تبليغات X
مدل مانتو
counter create hit
تاريخ : 6 مهر 1396 | 14:44 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1961

چگونه مرد مورد علاقتون را به سمت خودتون­جذب­کنید؟

­

بیایید با این واقعیت روبرو شویم که ­هیچ روش ثابتی وجود ندارد که هر مردی را بتواند به طرز عجیبی به سمت خود جلب کنید. با این حال، بسیاری ازمردان­نیازهای مشابهی را در مورد جستجوی یک زن مناسب دارند، به طوری که هیچ نظم و ترتیبی برای تماشای تقریبا هر­مرد­وجود ندارد.

آیا شما به دنبال برخی از قدم های مشخص برای جذب جنس مخالف به سمت خود هستید، یا فقط امید به جذب­مرد­موردنظر و دلخواهتان دارید؟ در هر صورت، این راهنمایی ها می تواند راه زیادی برای کمک به شما در رسیدن به اهداف شما باشد. در ادامه بخوانید!­هرگز به­مردان­بیش از آنچه آنها به شما توجه می کنند، توجه نکنید

برای اینکه بتوانید عشق و محبت یک­مرد­را برای همیشه برای خود داشته باشید مستلزم این است که شما هم از او­عشق­دریافت کنید. بسیاری از زنان تصور می کنند هر چه بیشتر به یک­مرد­توجه کنند و نیازهای کوچک و بزرگ او را برآورده کنند، بیشتر در دل او جای خواهند داشت.

از آنجا که این کار را بیشتر جامعه زنان در دنیا انجام می دهند، زنان تصور می کنند این مسیر درست است و تخت‌گاز به سمت انتهایی که نمی دانند چیست می تازند. اما هر چه بیشتر در عمق این روش می روند، بیشتر آسیب‌پذیر می شوند و کمتر عشق دریافت می کنند.

مردها وقتی بیشتر از آنچه به شما می دهند از شما دریافت کنند، دلزده می شوند. خاموش می شوند و ممکن است روش رفتاری خود را تغییر دهند. هنگامی که یک­مرد­دایما با حجم زیادی توجه، نگرانی، کادو، علاقه، قربان‌صدقه، آماده بودن غذا و تمیز بودن خانه و …. مواجه می شود احساسش به شما عوض خواهد شد.

او شما را همچون مادری می بیند که دایما مراقب فرزند خود است تا چیزی کم نداشته باشد. این همه توجه و زحمتی که شما می کشید هرگز به چشمش نخواهد آمد و نمی تواند برای آنها به شما عشق بیشتری بدهد.

برخلاف تصور زنان، توجهات بیش از اندازه نه تنها باعث افزایش علاقه­مردان­به زنان نمی شود که درست برعکس، احساسات عاشقانه آنها را از بین می برد.

مردها به واسطه قوی تر دانستن خود بیشتر دوست دارند دهنده باشند تا گیرنده. آنها می خواهند آنها باشند که نیازهای زن را تامین می کنند. وقتی زن همه کار را انجام دهد، مردها نقش خود را بسیار کمرنگ می بینند و تصور می کنند آن جذبه مردانه را ندارند و این باعث می شود تا زنی که این حس را در آنها به وجود آورده است را دوست نداشته باشند.

­

مقاله مرتبط:چطور با عشق­­کسی را عاشق خود کنیم؟


­
قبل از جذب یک­مرد، شما باید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

­ به خودتان بگویید چه شخص بسیار عالی هستید! به خودتان بهترین ویژگی ها و مهارت های خود را یاد آوری کنید و افتخار کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند. یک برخی از نقاط قوت خود را به عنوان یک شخص برجسته کنید تا احساس کنید که شما ارزش توجه یک­مرد­را دارد.

همیشه نگرش مثبت را حفظ کنید! ذهن خود را به آن تنظیم کنید


به خاطر داشته باشید که. اگرچه همه ما کامل و بی نقص نیستیم،اما قبل از صرف یک شب،خودتان را درآینه نگاه کنید و بهترین ویژگی های خود را به خاطر بسپارید، اون ممکن است که لبخند تان،یا ­دندان های زیبایتان و یا پاهای کشیده ی شما باشد. اگر شما بر جنبه های مثبت ظاهر خود تمرکز کنید،مردان­هم آنها را خواهند دید. خودتان باشید و نترسیداز نشاندادن ­لبخند کج خودتان یا پاهای کوتاهتان! هرگز از خودت شرمنده نشو!


با افراد جدیدی آشنا شوید. تعامل با افراد جدید می تواند ترسناک باشد. یک­مرد­بیشتر به سمت زنی کشیده میشود که دوستان زیادی و تعامل اجتماعی خوبی دارد تا کسی که دچار غم و اندوه ست و همیشه به سمت تنهایی می رود.­برای­مرد­باارزش باشید

­

اینکه کسی دنبالتان بیفتد یعنی در نظر دیگران ارزش خاصی دارید. آنها شما را می خواهند، به هر دلیلی و این دیگر کار آنهاست که تلاش کنند و شما را به دست بیاورند.
برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید ارزش خاصی برای خودتان قائل شوید. باید خودتان احساس کنید که ارزش این را دارید که دیگران دنبالتان بیفتند و با رفتارهایتان باید این مسئله را به دیگران بفهمانید.

دخترها معمولاً خیلی مردها را دور و بر خود دارند که سعی می کنند او را تحت تاثیر قرار دهند. اما خودشان فقط می خواهند کسی را تحت تاثیر قرار دهند که مثل خودشان باشد.

­

مقاله مرتبط:چگونه بدانیم که آیا فردی شما را واقعا دوست دارد؟


خوب لباس بپوشید

خانم ها اهمیت زیادی برای ظاهر خود قائل هستند. این یکی از دلایل مهمی است که می توانند خیلی راحت توجه هر­مرد­را به خود جلب کنند.
خانم ها این را می دانند که لباس پوشیدنشان می تواند باعث شود به چشم دیگران برسند. درواقع، چون خیلی از مد سر در می آورند راحت می توانند طریقه لباس پوشیدن شما را وارسی کنند.

­

خوب لباس بپوشید

­

مردی که می داند چطور باید خوب لباس بپوشد معمولاً مورد توجه خانم ها قرار می گیرد. اما دلیل آن فقط این نیست که ظاهر خوبی دارد، بلکه بااین کار خود نشان می دهد که از اهمیت ظاهر برای خانم ها آگاه است.


.
خوشبو باشید

بیشتر اوقات مردها حس بویایی را فراموش می کنند و یادشان می رود که از عطر و افترشیو استفاده کنند. اما خانم ها می دانند که اگر بخواهید کسی را به سمت خود جذب کنید، باید نظر همه حواس بدن را به خود جلب کنید.

­

به عطرهایی فکر کنید که خانم ها استفاده می کنند و شما را دیوانه می کند، آنوقت می فهمید که بو چقدر می تواند اهمیت داشته باشد. استفاده از عطرهای خوشبو در مواجهه با خانمها، حضور شما را پررنگ تر می کند.

­

مقاله مرتبط: قانون جذب عشق


به بهترین شکل خودتان باشید

­اگرچه یک­مرد­واقعی شما را برای کسی که واقعا هستید و باطنتان دوست دارد ،اما آگاهی و تمرکز شما به خودتان کمک خواهد کرد که یک شکل ظاهری مناسب را حفظ کنید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. اگر شما در مورد بدن خود احساس خوبی داشته باشید، هر مردی هم که شمارا میبیند، همان احساس را می کند.

حداقل سه بار در هفته حداقل سی دقیقه یا بیشتر ورزش کنید. یک رژیم غذایی مناسب برای رشد و سلامتی ضروری است. اجازه ندهید روال معمول شما را متوقف کند - خود را به چالش کشیده و تقویت کنید.
اگر زمان زیادی برای تمرین و ورزش کردن ­ندارید، راه رفتن بیشتررا به حالت روزانه خود اضافه کنید.

اگر به خاطر تمرین یا سلامتی انگیزه ای برای ورزش ندارید، یک انگیزه خارجی پیدا کنید - به عنوان مثال، یک کیک بوکسینگ یا کلاس بوکس را بیابید زیرا شما می خواهید از خودتان دفاع کنید در مواقع ضروری ،یا یک کلاس یوگا بروید زیرا شما می خواهید دوستان جدیدی پیداکنید.

غذای سالم بخور. مدیتیشن یک کلید در زندگی است، در برنامه غذایی خود مقدارزیادی میوه، سبزیجات و غذای غنی از مواد مغذی را بگنجانید. از غذاهای فرآوری شده یا چرب مانند اجتناب کنید. که دراینصورت بدن شما بهتر خواهد شد و پوست شما زیباترخواهد شد.
­
اکنون که احساس جسمی و احساسی شگفت انگیزی می کنید وقت آن است که شخص مورد­علاقه­و خاص خود را جذب کنید.

­به خاطر داشته باشید که شما تنها همان تصویر اول را دریافت میکنید، قبل از این که فرد مورد نظر را دیدار کنید، یک نگرش مثبت داشته باشید.

­

مقاله مرتبط:رمزگشایی در ارتباط چشمی؛ 7 حقیقت جذاب درباره معانی مختلف نگاه کردن

­

ایجاد تماس چشم­

اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که به او نشان دهید به او­علاقه­دارید.

نگاهی دقیق و زمان مناسبی داشته باشید. شما مجبور نیستید ساعت ها به او نگاه کنید، اما نگاه کردن به او فقط چند ثانیه نشان می دهد که شما به اوعلاقه مند هستید.هنگامی که به یه­مرد

نگاه می کنید، سعی نکنید خیلی مشتاق به نظر برسید، اما روشن کنید که اگر او با شما مکالمه ای را شروع کند خوشحال خواهید شد.
هنگامی که­مرد­به شما نزدیک می شود، فراموش نکنید که لبخند، لبخند، لبخند بزنید! هیچ چیز مانند یک لبخند خوب نشان نمی دهد که شما صمیمی ­و جذاب هستید.اما نه اینکه بیش از حد لبخند بزنید.به طور طبیعی لبخند بزنید نه تنها این باعث می شود لبخند شما طبیعی تر و مکرر باشد، بلکه به طور کلی احساس خوشحالی خواهید کرد.­

­

ایجاد تماس چشمی

­

اگر هنگامی که خوشحال نیستید لبخند بزنید - متوجه خواهید شد که برخی از شادی ها حباب ها را می شکند. شما لازم نیست که بیش از حد مشتاق نشان بدهید همان یه لبخند طبیعی کافیست.

زبان بدن مثبت را در همه زمان ها داشته باشید. حالا که­مرد­شما نگاه خود را به چشمان شما دوخته است، وقت آن است که از بدن خود استفاده کنید تا به او نشان دهد که­جذابیت­متقابل است.

به خودت اعتماد بده. سعی نکنید، به پای خود نگاه کنید، یا دستان خود را روی سینه تان قرار دهید. از اعمال عصبی مانند بازی کردن با موهای خود یا خوردن ناخن ها اجتناب کنید. در عوض با او صحبت کنید و سلاح های خود را از طریق بدنتان حرکت دهید. این باعث می شود شما به نظر یک فرد باز و پویا تبدیل شوید.

به او نشان دهید که به او­علاقه­مند هستید اگر احساس میکنید که واقعا عشق است،­با او به صحبت بپردازید. از لحاظ جسمی توجه او را جلب کند. اطمینان حاصل کنید که برای حفظ تماس با چشم از نگاه کردن به اطراف خودداری کنید - و یا حتی بدتراینکه، چک کردن تلفن خود را درهر پنج دقیقه - زمانی که او با شما صحبت می کنند کاراشتباهی است و از این کار اجتناب کنید.­


­

از جنسیت خود استفاده کنید

خانم ها می دانند که جذاب بودن و استفاده از جنسیتشان ابزاری بسیار مهم در جذب­مردان­است. اما مردها هیچوقت نمی دانند چطور باید سکسی­باشند.
مردها تمایلات جنسی را با خانم ها در ارتباط می دانند چون فقط به این صورت است که مفهوم رابطه زناشویی را درک می کنند. اما مردها هم می توانند جذاب باشند و در این صورت هر زنی که بخواهند را می توانند به سمت خود جذب کنند.

تفاوت اینجا این است که اگر مردها بخواهند جذاب باشند باید مردانه رفتار کنند. باید بهترین خصوصیات مردانه را که خانم ها را تحریکمی کند از خود نشان دهند.
استفاده از جنسیتتان یعنی قوی باشید، شجاع باشید، خشن باشید و بگذارید که انرژی مردانه از شما منعکس شود.ماجراجو باشید

ماجراجو بودن با انجام کارهای غیرمنتظره فرق دارد. ماجراجویی یعنی گذشتن از مرزها و انجام کارهای جدید و غیرعادی است.زن های ماجراجو­مرد­را به سمت خود جذب می کنند. آنها باعث می شوند با بودن کنار آن دختر احساس سرزندگی بیشتری کنند.

این برای مردها هم صدق می کند. یک مرد ماجراجو خیلی راحت می تواند دخترها را به سمت خود جلب کند.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 6 مهر 1396 | 14:43 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1919

حریم­خصوصی­ چیست؟

­


­

محدوده‌ای از عقاید، احساسات، رفتارها و ویژگی‌های هر عضو­خانواده­که برای دیگر اعضا آشکار نباشد یا علی‌رغم آشکار بودن، از ­افشای آن راضی نباشد و ­در مقابل ورود و نظارت دیگر اعضا واکنش نشان ‌دهد،­حریم­خصوصی­تلقی می‌گردد؛ مانند­حریم­خلوت، حریم اطلاعات، حریم جنسی، حریم ارتباطات و حریم شخصیت.­


نگارنده در مقاله حاضر، دلایل عقلی، نقلی و فطری را برای اثبات­حریم­خصوصی­در­روابط خانوادگی­بیان می‌کند و با استناد به آیات، روایات و آرای فقها لزوم رعایت این حریم را بررسی می‌نماید. سپس با اشاره به حمایت‌های نظام حقوقی ایران از­حریم­خصوصی، ضرورت استخراج الزام‌های قانونی از الزام‌های اخلاقی را پیشنهاد می‌کند و ضمانت اجرای معنوی (چون پاداش دنیوی و اخروی) و ضمانت اجرای مادی (مانند جبران خسارت و حد و تعزیر) را مطرح می‌سازد.


­

در مورد حق­احترام­به­حریم­خصوصی­و­خانواده­در اعلامیه جهانی بیان شده است که "هیچ کس نباید به دخالت خودسرانه به­حریم­خصوصی، خانواده، خانه یا مکاتباتش بپردازد " و "این خانواده، گروه اساسی است .

واحد­خانواده­­تحت حمایت جامعه و دولت است. امروزه حق­احترام­به زندگی­خصوصی­و خانوادگی برای گستره وسیعی از مناطق در نظر گرفته شده است.­حریم­خصوصی­به طیف گسترده ای ازمسائل اعمال می شود، در حالی که مسائل برجسته در مورد حق­احترام­به­خانواده­شامل حقوق والدین برای برقراری ارتباط با فرزندان، عقد وازدواج است.­

­

مقاله مرتبط: نحوه آداب معاشرت با اطرافیان

­

حق­احترام­به­حریم­زندگی­خصوصی­و خانوادگی

حق­احترام­به­حریم­خصوصی، مفهوم لیبرال­آزادی فردی­را به مثابه یک دولت خودگردان می شناسد، تا زمانی که اقدامات وی با حقوق و آزادی های دیگران تداخل نداشته باشد. حق محرمانگی حق داشتن استقلال فردی است که نقض می شود زمانی که ایالت متحده با دخالت،­


اعمال مجازات یا ممنوعیت اقداماتی که عمدتا به فرد مربوط می شود، مانند عدم استفاده از تجهیزات ایمنی در محل کار یا انجام خودکشی. دولت ها چنین دخالت هایی را با هزینه های اجتماعی اقدامات ممنوعه، ­توجیه می کنند. حق حفظ­حریم­خصوصی­حق حفاظت از صمیمیت، هویت، نام، جنسیت، افتخار، شأن، ظاهر، احساسات و جهت گیری جنسی را در بر می گیرد.

حق داشتن­حریم­شخصی ممکن است در شرایط خاصی به منافع دیگر محدود شود، در صورتی که دخالت خودسرانه یا غیرقانونی نیست. مثلا افراد نمی توانند مجبوربه تغییر شکل یا نام خود شوند، و یا آنها را نمی توان از تغییر نام یا جنسیت خود ممنوع کرد.

با این حال، برای منافع حقوق دیگران، ممکن است قوانینی داشته باشد، به عنوان مثال، مجبور شود نمونه های بیولوژیکی برای تعیین تولدش رابیاورد. استثنا دیگر می تواند نظارت قانونی ضد تروریسم باشد که لزوما در نقض حقوق­حریم­خصوصی­عمل می کند. چنین نقصی تا زمانی که با نظارت قضایی و پارلمانی مطابقت دارد، قابل قبول می باشد. حق حفظ­حریم­خصوصی­به خانه،­خانواده­و مکاتبات گسترش می یابد.

­

حریم خصوصی

­

حریم­زندگی­خصوصی

­

مفهوم حق زندگی­خصوصی­شامل اهمیت شأن و مقام فردی و تعامل فرد با دیگران است، هم­خصوصی­و هم عمومی.

­

احترام به زندگی­خصوصی­اش شامل موارد زیر است:

احترام به جنسیت فردی­:(به عنوان مثال، تحقیقات در مورد جنبه های اعضای نیروهای مسلح حق­احترام­به زندگی­خصوصی­را در بر می گیرد)؛

حق خودمختاری شخصی :­یکپارچگی جسمی و روحی، یعنی حق غیبت فیزیکی؛

احترام به اطلاعات­خصوصی­و محرمانه: به ویژه ذخیره و به اشتراک گذاری چنین اطلاعاتی؛

حق نداشتن به نظارت غیر قانونی دولت:­احترام­به­حریم­خصوصی­زمانی که یک انتظار منطقی از­حریم­خصوصی­داشته باشد؛

حق نظارت بر انتشار اطلاعات :­در مورد­زندگی­شخصی خود، از جمله عکس هایی که مخفیانه گرفته شده است.

­

مقاله­مرتبط: چگونه احساسات خود را کنترل کنیم؟

­

حریم­زندگی­خانوادگی

ماده 8 حق­احترام­به­زندگی­خانوادگی ایجاد شده را نیز فراهم می کند. این شامل­روابط خانوادگی­نزدیک است، اگر چه هیچ پیش تعیین شده از­زندگیخانوادگی و خانوادگی وجود ندارد. این شامل هر گونه رابطه پایدار، ازدواج، مشغول، یا عملا؛ بین والدین و کودکان؛ خواهران و برادران؛ پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها و غیره. به عنوان مثال، این قانون اغلب بیشتر در، زمانی که اقدامات توسط دولت برای جدا کردن اعضای­خانواده­(با حذف کودکان به مراقبت و یا اخراج یک عضو از یک گروه خانوادگی) ­استفاده می شود.


­

احترام به خانه

حق­احترام­به خانه شامل حق تعرض به خانه است، از جمله نظارت غیرقانونی، ورود غیرقانونی، اخراج خودسرانه و غیره

­

حریم خصوصی


احترام به مکاتبات

هر کس حق دارد ارتباطات بدون وقفه و بدون سانسور با دیگران داشته باشد - حق خاصی در ارتباط با استفاده از تلفن؛ نظارت الکترونیکی؛ و خواندن نامه ها

­

مقاله مرتبط:­6 اخلاق سمّی که آدم‌ها را از شما می‌راند

­

محدودیت ها

ماده 8 یک حق واجد شرایط است و به همین ترتیب حق زندگی­خصوصی­و خانوادگی و­احترام­به خانه و مکاتبات ممکن است محدود باشد. بنابراین، در حالی که حق برخورداری از­حریم­شخصی در تعداد زیادی از موقعیتها مشغول است، حق ممکن است به طور قانونی محدود شود.

هر گونه­محدودیت­باید با توجه به توازن منصفانه بین منافع رقابتی فرد و جامعه به طور کلی در نظر گرفته شود.

به طور خاص هرگونه­محدودیت­باید مطابق موارد باشد:

مطابق با قانون؛
لازم و مناسب؛­


برای یک یا چند اهداف مشروع زیر:

منافع امنیت ملی؛

منافع عمومی امنیت و یا رفاه اقتصادی کشور؛

پیشگیری از اختلال یا جرم؛

حفاظت از سلامت یا اخلاق؛

حفاظت از حقوق و آزادی های دیگرانتعادل حقوق

حق­احترام­به زندگی­خصوصی­اغلب باید در برابر حق آزادی بیان متعادل شود. به عنوان مثال یک شخص شناخته شده لزوما از­حریم­به زندگی­خصوصیخود به مانند دیگران برخوردار نیست، زیرا مسائل مربوط به نگرانی عمومی ممکن است انتشار اطلاعات مربوط به­آن فرد را که ممکن است در غیر اینصورت در مورد حق­حریم­خصوصی­دخالت کند، توجیه کند.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 6 مهر 1396 | 14:43 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1965

چرا لازم است هوش­هیجانی­بچه ها را افزایش دهیم؟


شاید بار‌ها پیش آمده که به هوش بالای همکلاسی، یکی از بچه‌های فامیل، نفرات برتر کنکور و... غبطه خورده باشید و چون از نعمت چنین هوشی برخوردار نشده‌اید، دلتان گرفته باشد؛ اما از آنجا که علم همیشه عقب‌تر از حقایق بی‌شمار هستی حرکت می‌کند تنها 25 سال است که پرده از راز هوشی برداشته است که ثابت می‌کند خداوند هوش دیگری نیز به شما هدیه داده تا به دور از هرگونه عامل وراثتی بتوانید بنا بر تلاش خود باهوش شوید و غبطه هوش حاصل از ارث را نخورید.­


­

سالهاست که من یک کلاس­روانشناسی­هفتگی برای دانش آموزان بین ­ 7 تا 14 ساله برگزار می کنم. در این کلاس، من­خودشناسی­رابه بچه ها تشویق می کنم، از بچه ها می خواهم به شناسایی و بیان آنچه که فکر می کنند و احساس می کنند بپردازند و افکار و­احساسات­دیگران را در نظر بگیرند.

نتایج اغلب تعجب آور است. اظهارات قوی و خودخواهانه از دهان آنها بیرون می آید که همیشه انتظار ندارم. "من در کلاس درس احساس بدی می کنم. من نگران می شوم که به من کمتر توجه بشه نسبت به دیگران. »وقتی که پدرم وقتی ­برای تکمیل تکالیف من نداردمن، عصبانی می شوم. این باعث می شود که من دیگربه امتحان فکرنکنم. "وقتی دوستانم نمی خواهند با من بازی کنند، از آن ها متنفر می شوم. بنابراین، من فریاد می زنم، اما این اونا را فقط بدتر می کند. "

­

هوش هیجانی بچه ها


تربیت هوش­هیجانی­در کودکان

­

هوش­هیجانی­به وسیله­رشد مهارت‌های احساسی­و هیجانی از سال‌های ابتدایی­زندگی­قابل ارتقاست.

­

دکتر افشاری‌نیا مهم‌ترین عامل ارتقای هوش عاطفی در کودکان را سبک تربیتی والدین می‌داند و تاکید می‌کند: «والدینی که الگوهای صحیح تربیتی ندارند و به­احساسات­و نیازهای کودکان توجه نمی‌کنند و فرصت اکتشاف و کنجکاوی را از فرزندشان سلب می‌کنند مانع پرورش هوش­هیجانی­در کودکانشان می‌شوند.»

این استاد دانشگاه از موضع مستبدانه و توام با تنبیه والدین و جوهای تحقیرکننده و سرزنش‌کننده به عنوان بدترین محیط‌های تربیتی یاد می‌کند و معتقد است: «یک محیط امن عاطفی می‌تواند به کودکان کمک کند تا با آزادی احساساتشان را بروز دهند و والدین با در نظرگرفتن این­احساسات­و کمک به کسب مهارت کودک در برخورد با آنها هوش­هیجانی­او را در جهت مثبت تقویت کنند.»

­

محققان، افزودن نام­احساسات­مختلف به خزانه لغت کودکان را از راه‌های افزایش هوش­هیجانی­می‌دانند. مثلا می‌توان هنگامی که کودک تحت تاثیر هیجانات مختلفی قرار دارد، نام آن حس را مانند شادی، ترس و... به او یاد داد. همچنین گوش‌دادن و بازخورددادن به آنها از طریق حرکات اعضای بدن یا از طریق کلام، دادن اجازه برای بازی‌کردن، فراهم‌کردن محیطی غنی از کتاب و اسباب‌بازی، پاسخ دادن به سوالات ساده کودک، شرکت‌دادن او در گروه‌های همسال و... از دیگر فنون افزایش هوش­هیجانی­در کودکان است.

­

مقاله مرتبط: 10 را ه ساده برای افزایش توانایی مغزشما

­

­

هوش هیجانی

­

اغلب ما تمایل داریم بچه هایمان را به عنوانی ناتوان ­در درک پیچیدگی های عاطفی دنیای خود در نظر بگیریم. ما فکر می کنیم ما از آنها محافظت نمی کنیم، در حالی که موضوعات پیچیده تر و کمتر دلپذیر را در اختیار نداریم.

اما من می توانم به شما بگویم که اولا بچه ها مقدار بسیار زیادی را جذب و درک می کنند. به محض اینکه آنها کلامی بشنوند، کودکان به راحتی میتواننداحساسات­خود را شناسایی و ارتباط دهند. اگر آنها در یک محیط ­کاملا امن و مورد اعتمادشون باشند که در آن­احساسات­به طور آشکار صحبت می شود، اکثر بچه ها در مورد­احساسات­خود آزادانه صحبت می کنند و سریع به همسالان خود همدلی می کنند.


­

با رشد سریع مغز آنها، همه کودکان به طور مداوم متوجه، واکنش، انطباق و توسعه ایده های مبتنی بر تجربیات عاطفی خود می شوند. و من تعجب می کنم که چرا ما کودک خود را به تحصیل در بسیاری از موضوعات آموزش می دهیم، آنها را آموزش می دهیم تا کلمات را به صدا درآورند و دندان های خود رامسواک بزنند، اما ما نتوانستیم آنها را با آموزش عاطفی تجهیز کنیم که می تواند به طور چشمگیری کیفیت­زندگی­آنها را بهبود بخشد.

هنگامی که شما هوش­هیجانی­بچه ها را آموزش می دهید، که چگونه­احساسات­خود را به رسمیت بشناسید، و اینکه درک کنید از کجا آمده اید و یاد می گیرید چگونه با آنها برخورد کنید، به آنها مهارت های ضروری برای موفقیت در­زندگی­را یاد می دهید.

تحقیقات نشان داده است که­هوش هیجانی­یا EQ "بیش از 54 درصد از تغییرات در موفقیت (روابط، کارآیی، سلامت، کیفیت زندگی) را پیش بینی می کند." داده های اضافی نتیجه می گیرند که "جوانان دارای EQ بالا دارای نمرات بالاتری، در مدرسه ماندن و انتخاب های سالم تر را انجام دهید. "

­

مقاله مرتبط:7 روش برای کشف استعداد کودکان خود


در Wisdom 2.0 امسال، توسط دکتر مارک برکت، مدیر مرکز Yale مرکز اطلاعات هوش­هیجانی، به شدت درگیر شدم که در مورد اهمیت آموزش بچه ها برای شناخت احساساتشان صحبت کرد.

این مرکز برنامه رولر مدارس را توسعه داده است. RULER یک مخفف است که برای شناخت­احساسات­در خود و دیگران، درک علل و پیامدهای احساسات، عاطفه کردن برچسب زدن با احساسات، بیان­احساسات­مناسب و موثر بودن­احساسات­است.

نشان داده شده است که برنامه افزایش هوش­هیجانی­دانش آموزان و مهارت های اجتماعی، بهره وری، عملکرد تحصیلی، مهارت های رهبری و توجه، در حالی که کاهش اضطراب،­افسردگی­و موارد اذیت و آزار دانشجویان را تقویت می کند. RULER یک محدوده مثبت محض برای هر دو دانش آموز و معلم ایجاد می کند که فرسودگی شغلی کمتری در هر دو طرف دارد.

­

­

هوش هیجانی


­

مقاله مرتبط:عوامل پرحرفی درکودکان

­

این پنج اصل رول به چندین روش موازی به پیشگام اطلاعات هوشمند و نویسنده هوش هوشمند میپردازند:­چرا میتوان پنج جزء­هوش هیجانی­دانیل گولمن را بیش از IQ دانست؟ شما می توانید ببینید که چگونه هر یک از این عناصر به موفقیت شخصی و احساس رفاه فرد کمک می کند.

­

خودآگاهی دانستن­احساسات­خودمان.

خود تنظیم توانایی تنظیم و کنترل چگونگی واکنش به­احساسات­ما

انگیزه داخلی احساس داشتن آنچه در­زندگی­مهم است.

یکدلی. درک­احساسات­دیگران

مهارتهای اجتماعی. قادر ساختن ارتباطات اجتماعی

­

به عنوان پدر و مادر، هنگامی که ما راه سالم برای اداره­احساسات­خودمان نداریم، ما درآموزش دادن بچه هایمان و رسیدگی به آنها هم مشکل داریم. به همین دلیل است که تغییر با ما آغاز می شود. خوشبختانه، هر پنج جزء هوش­هیجانی­را می توان در هر سنی آموزش داد و آموخت.

ابزار و تکنیک های زیادی وجود دارد که می تواند به ما کمک کند و کودکان ما شروع به شناسایی و درک­احساسات­خود و دیگران می کنند. این فرآیند با تشخیص شروع می شود، زیرا تنها زمانی متوجه می شویم که کجا هستیم، می توانیم خودمان را به جایی که می خواهیم تغییر دهیم.


­

هنگامی که تأثیر عمیق­احساسات­در­زندگی­ما را تأیید می کنیم، ما الهام بخش رفتار جدیدی نسبت به­خودآگاهی­و سلامت روان می باشیم. پس از آن ما می توانیم از سوالات وسیع تر بپرسیم، مانند اینکه چگونه می توانیم حرکتی را برای افزایش هوش­هیجانی­نسل های آینده ایجاد کنیم؟

یک مکان برای شروع، با ذهنیت است. مطالعات نشان داده اند که تمرین ذهنی می تواند به کاهش علائم استرس،­افسردگی­و­اضطراب­در کودکان کمک کند. همچنین می تواند چگالی ماده خاکستری را در مناطق مغز که در تنظیمات عاطفی دخیل هستند افزایش دهد. مطالعه دیگری در مورد نوجوانان نشان می دهد که یوگا، که می تواند ذهنیت را افزایش دهد، به بهبود توانایی تنظیم عاطفی دانش آموز کمک کرد.

­

در سطح سیستمیک، ما می توانیم با کمک همکاری به منظور ایجاد مدارس ما برای اجرای برنامه هایی مانند RULER، می توانیم هوش­هیجانی­نسل های آینده را بالا ببریم. در سطح چهره به چهره، به عنوان پدر و مادر، معلمان، دوستان و حامیان، ما می توانیم گفت و گو را تشویق کنیم و بچه ها را تشویق کنیم تا­احساسات­خود را بیان کنند..

ما همچنین می توانیم درباره­احساسات­خود بیشتر صحبت کنیم، صادقانه و مستقیم در مورد زمانی که ما احساس غم و اندوه، عصبانی و یا حتی می ترسیم.

با در نظر گرفتن هر یک از این مراحل، محیطی ایجاد می کنیم که در آن کودکان ما می توانند به طور مداوم­احساسات­و تجربیات خود را درک کنند. این مجموعه مهارت شاید بزرگترین پیش بینی کننده موفقیت نه تنها در­زندگی­باشد، بلکه مهمتر از آن، خوشبختی آنهاست.
­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 5 مهر 1396 | 12:30 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2400

8راز برای داشتن فرزندانی با­اعتماد به نفس­بالا

­


­­­در تشویق هایتان زیاده روی نکنید

البته، بچه های جوان نیاز به تشویق زیادی دارند،مثلا وقتی آن ها در حال آموختن خزیدن، پرتاب توپ، یا رسم یک دایره هستند. اما­فرزند­شما می تواند به شنیدن "کار خوب" عادت کند. او ممکن است در سنی باشد که درک نکند موفقیت هایش و یا حتی ممکن است حس کند وقتی شما درموردش اغراق می کنید. ("این بهترین برج بلوک من تا به حال دیده ام!") و ممکن است شروع به نادیده گرفتن خواسته های شما کند.

­

­

وقتی فرزندانتان ­کاری را انجام دمی دهند که باید انجام دهندآن ها را تشویق نکنید. به عنوان مثال، هنگامی که دندان هایش را مسواک بزند یا پیراهن خود را در جالباسی می اندازد، یک "تشکرساده از "شما کافی است. سعی کنید بازخورد خاصی را ارائه دهید: به جای اینکه بگوییم که نقاشی کودک شما زرق و برق دار است، ممکن است از زیبایی استفاده کنید .


­

­­­ ­اجازه دهید او تصمیم بگیرد

هنگامی که­فرزند­شما فرصتی برای انتخاب از سن نوجوانی می گیرد، او به قضاوت خوب خود اطمینان پیدا می کند. البته بچه ها عاشق اجرای نمایش هستند، اما داشتن کنترل بیش از حد می تواند غافلگیر کننده باشد؛

بهتر است که دو یا سه گزینه را برای فرزندتان انتخاب کنید. به عنوان مثال، از 3 سالگی نپرسید چه چیزی برای ناهار میخواهید، اما پاستا یا کره بادام زمینی و ژله را ارائه دهید. در عین حال، اجازه دهید­فرزند­شما بداند که انتخاب های خاصی برای شماست که بایدآن ها را بپذیرد.

دختر 8 ساله گلوریا کوشیل، کارولین، دوست دارد مانند یک پسر لباس بپوشد و موهایش را کوتاه کند. "من تصمیم گرفتم که اجازه دهم که این انتخاب ها را انجام دهد، اما چیزهای دیگری مانند نواختن پیانو و...از انتخاب های خانواده برای او گنجانده شده.­ ­ اجازه ریسک به­کودکان­دهید

به فرزندتان بیاموزید حتی اگر نتیجه نهایی آنچه انتظارش را داشته، نباشد، اینکه راه مورد علاقه خود را انتخاب و برای انجام آن تلاش کند، ارزشمند است و بخش زیادی از کار را پیموده است اما این تفکر مخصوص افرادی است که اعتمادبه نفس دارند و از به نتیجه نرسیدن نمی ترسند.

­

اجازه ریسک به بچه ها دهید

­

فرزند تان را ترغیب کنید در فعالیت های گروهی در مدرسه مانند عضویت در تیم های ورزشی، گروه های موسیقی یا حتی گروه های علمی شرکت کند. با این کار او فرصت نشان دادن توانایی هایش را به دست می آورد و حتی ممکن است در این گروه ها به عنوان سرگروه نقش هایی را برعهده بگیرد که در تقویت­اعتماد به نفس­او نقش زیادی خواهد داشت.­

­


­­
­­­ ­اجازه دهید که علایق خاص خود را پرورش دهد

سعی کنید­فرزند­تان را به فعالیت های متنوع مختلف ببرید و او را تشویق کنید هنگامی که او چیزی را که او واقعا دوست دارد پیدا کند. کودکانی که علاقه دارند - چه دایناسورها و یا پخت و پز - به تخصص خود افتخار می کنند و بیشتر در دیگر زمینه های­زندگی موفق­هستند.

­

اجازه دهید کودکان استعداد خود را پرورش دهد

­

سرگرمی مهیج ممکن است به خصوص برای کودکانی که درمحیط مدرسه شرایط خوبی ندارند مفید باشد و شما همچنین می توانید به کودک خود کمک کنید تا از علاقه خود برای ارتباط با دیگر بچه ها کمک بگیرد. برای مثال، اگر پسر شما نقاشی ­دوست داشته باشد اما بیشتر پسرها در کلاس خود به ورزش علاقه داشته باشند، او را تشویق کنید که نقاشیهای ورزشی بکشد. یا او می تواند کتابی از آثار هنری خود را بسازد و آن را به کلاس نشان دهد.

­


­­­­­با آن ها مشورت کنید

میرنا شور می گوید: "بچه ها­اعتماد­به نفس پیدا می کنند وقتی که آنها می توانند در مورد آنچه که می خواهند، مذاکره کنند." تحقیقات او متوجه شده است که شما حتی می توانید یک­فرزند­کوچک را به نحوه ی حل مشکلات خود آموزش دهید..

­

با کودکان خود مشورت کنید

­

اگر­فرزند­شما به پیش شما می آید و شکایت می کند که یک بچه کامیون او را در زمین بازی گرفته است، بپرسید به نظرت چه جوری می توانیم کامیونت را ادوباره داشته باشی؟. حتی اگر اولین ایده او این است که کامیون را بگبرید، از او بخواهید که او چه فکر می کند . سپس بپرسید "آیا می توانید از راه های دیگر برای برگشتن به آن فکر کنید که اتفاق نمی افتد؟"

در یکی از مطالعات دکتر شور در مورد این وضعیت، 4 ساله با ایده های شگفت رو به رو شد. مثلااینکه ، به شما پیشنهاد می شود: "اگر با من بازی می کنید، بیشتر سرگرم خواهید شد، تا اینکه خودت تنهایی بازی کنی.

­

­­­ ­به او کمک کردن و­مسئولیت­پذیری بیاموزید

دکتر بروکس می گوید هنگامی که­کودکان­احساس می کنند که کاری به آنها سپرده شده –مثلا اینکه فنجان را در مهد کودک می گذرانند و یا کوکی ها را به یک خانه سالمندان ببرند - احساس­اعتماد­به نفس بیشتری ­پیدا می کنند.

­

به او کمک کردن را بیاموزید

این برای بچه ها مناسب است و­مسئولیت­های خانوادگی آنهاست، اما ممکن است­فرزند­کوچکتر برای کمک به شما در یک کار («من واقعا از کمک شما استفاده کنم!») توانمندتر می شود.

دکتر Hirsh-Pasek می گوید، او ابتدا متوجه خواهد شد که وظایف بالغ بر نیاز به تلاش دارد و درنتیجه ­تلاش برای انجام کارهای روزمره او آسان تر می شود، وقتی که بداند ­او باید در آینده کار کند.

­

­­­­­پیدا کردن فرصت برای او برای صرف وقت بیشتر با بزرگسالان

بچه ها دوست دارند با دوستانشان آواز بخوانند، اما برای آنها بسیار مهم است که درحضور بزرگسالان باشند. وقت صرف کردن با افراد مسن تر جهان دنیای کودک شما را گسترش می دهد،

­

گذراندن وقت با  بزرگسالان

­

او را مجبور می کند با افراد بالغی علاوه بر شما صحبت کند و روش های مختلف تفکر را به او نشان دهد. تحقیقات همچنین نشان داده است که داشتن یک رابطه نزدیک با یک بزرگسال بالغ - معلم، یک عمو، یک مربی یا یک دوست خانوادگی - باعث می شود بچه ها بیشتر انعطاف پذیر باشند.

­


­­­ ­اجازه ­دهید درموردآینده شان فکرکنند

اگر می خواهید بچه هایتان وقتی بزرگ می شوند به موفقیت برسند و رویاهایتان تحقق ببخشد، اکنون مجبور به احساس­اعتماد­به نفس بیشتری هستند. با فرزندتان در مورد اینکه چگونه شما، همسر، و سایر بزرگسالانی که او می دانید شغلتان را انتخاب کردید، صحبت کنید.

فرزند­شما ممکن است دوست داشته باشد یک خواننده پاپ یا یک فضانورد شود، اما سعی نکنید انتظارات خود را پایین بیاورید. حتی اگر او ذهن خود را تغییر دهد، مهم این است که او در مورد اهدافش فکر می کند.

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 5 مهر 1396 | 12:29 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2092

10­شغل­پردرآمد و کم استرس


لورنس شاتکین، Ph.D.، یک کارشناس اطلاعات حرفه ای، برای پیدا کردن این موضوع مطالعاتی را انجام دادند.شاتکین در مقایسه با حقوق متوسط و سطوح­استرس­767 شغل که توسط وزارت کار ایالات متحده شناسایی شده است، برای شناسایی شغل با ترکیب کاملی از درآمد و­استرس­کم، اطلاعاتی را دریافت کرد.

تحمل­استرس­برای هر شغل، یک امتیاز در مقیاس صفر تا 100 است، در حالیکه یک امتیاز پایینتر باعث کاهش­استرس­می شود. این اندازه گیری نشان می دهد ­که مثلا به طور مثال یک کارگران باید انتقاد را پذیرفته و به طور موثر با­استرس­زیاد ­کار کنند. داده ها از دفتر آمار کار و شبکه اطلاعات حرفه ای (O * NET) جمع آوری شد.دندان پزشک

­

دندان پزشک


تحمل­استرس­: 67.0
میانگین حقوق سالانه: 196،270 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: بررسی، تشخیص و درمان malocclusions دندان و ناهنجاری های دهان دهان. طراحی و ساخت برای تحویل دندان ها و فک ها برای تولید و حفظ عملکرد طبیعی و بهبود ظاهر.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس، مدرسه دندانپزشکی چهار ساله و یک تا دو سال تحصیل اقامت
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­بسیار کمی در کار اندازه گیری شده است.مهندسین دریایی و معماران دریایی


تحمل­استرس­: 67.0
میانگین حقوق سالانه: 94،040 $
آنچه انجام می دهند: طراحی، ساخت و نگهداری کشتی ها، از جمله حامل های هواپیما، زیردریایی ها، قایق های بادبانی و تانکر ها. مهندسان دریایی بر روی سیستم های مکانیکی مانند نیروی محرکه و فرمان کار می کنند. معماران دریایی بر روی طراحی پایه، از جمله شکل و پایداری پوسته ها کار می کنند.
الزامات تحصیلات: مدرک کارشناسی (تجربه عملی نیز بسیار ارزشمند است)
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

مقاله مرتبط: 10 اصول موفقیت در کسب و کار

­

مهندسین سخت افزار کامپیوتر

­

مهندس دریایی


تحمل­استرس­: 67.0
میانگین حقوق سالانه: 106،930 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: تحقیق، طراحی، توسعه یا آزمایش کامپیوتر و یا تجهیزات مرتبط با کامپیوتر برای استفاده تجاری، صنعتی، نظامی یا علمی.

الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس از یک برنامه معتبر
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در مورد شغلدانشمندان علوم تغذیه

­

دانشمندان-علوم تغذیه


تحمل­استرس­: 55.8
میانگین حقوق سالانه: 65،340 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: اطمینان حاصل کنید که مؤسسات کشاورزی مولد هستند و غذا امن است.
الزامات تحصیلات: حداقل یک مدرک لیسانس از یک موسسه معتبر دارای مدرک فوق لیسانس؛ بسیاری از مدرک دکترا دریافت می کنند
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

مقاله مرتبط:برای موفقیت د رکسب و کار خود از این 5 اشتباه اجتناب کنید


ستاره شناسان

­

ستاره شناس


تحمل­استرس­: 62.0
میانگین حقوق سالانه: 110،440 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: مشاهده، تحقیق و تفسیر پدیده های نجومی برای افزایش دانش پایه و یا اعمال چنین اطلاعاتی به مشکلات عملی.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس، اما بیشتر اخترشناسان برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد و Ph.D.
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.اقتصاد دانان

­

اقصاد دان


تحمل­استرس­: 63.3
میانگین حقوق سالانه: 101،450 $
آنچه آنها انجام می دهند: اقتصاددانان تولید و توزیع منابع، کالاها و خدمات را مطالعه می نند.

الزامات تحصیلات: مدرک کارشناسی
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در مورد شغل.

­

مقاله مرتبط:کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید

­

دانشمندان سیاسی

­

دانشمندان سیاسی
­

تحمل­استرس­: 60.8
میانگین حقوق سالانه: 100،900 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: دانشمندان سیاسی، منشاء، توسعه و تجزیه و تحلیل ساختار و عملکرد سیستم های سیاسی و روند را بررسی می کنند.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس، به دنبال آن استاد یا Ph.D در رشته علوم سیاسی، اداره عمومی، و یا زمینه مرتبط است
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.


­­
ریاضیدانان

­

ریاضی دان


تحمل­استرس­: 57.3
میانگین حقوق سالانه: 103،310 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: انجام تحقیقات در ریاضیات اساسی یا در استفاده از تکنیک های ریاضی به علم، مدیریت و دیگر زمینه ها. با استفاده از روش های ریاضی مشکلات در زمینه های مختلف حل می شود.
الزامات تحصیلات: مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد برای کسانی که مایل به کار در دولت هستند، و ممکن است مستقل از کار در شرکت های خصوصی باشد
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.معلمان قانون

­

معلمان قانون

­

تحمل­استرس­: 62.8
میانگین حقوق سالانه: 122،280 دلار
آنچه آنها انجام می دهند: دوره های آموزشی را در قانون آموزش دهید.
الزامات تحصیلات: مقطع لیسانس و حقوق
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

مقاله مرتبط:با این ویژگی هابه یک کارآفرین برتر تبدیل شوید


فیزیکدانان

­

فیزیک دان

­

تحمل­استرس­: 61.3
میانگین حقوق سالانه: 117،040 $
آنچه آنها انجام می دهند: تحقیق را در زمینه پدیده های فیزیکی انجام می دهند، نظریه ها را بر اساس مشاهدات و تجربیات توسعه می دهند و روش هایی را برای اعمال قوانین و نظریه های فیزیکی اعمال می کنند.
الزامات تحصیلات: Ph.D. برای اکثر مشاغل تحقیقاتی
تحمل­استرس­توسط آمار دفتر کار و شبکه اطلاعات حرفه ای ایالات متحده با نمرات پایین تر نشان می دهد که­استرس­کمتر در کار اندازه گیری شده است.

­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 5 مهر 1396 | 12:29 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2237

اعتماد به نفس­کاذب چیست؟

­

اعتماد به نفس­کاذب­بالا در واقع شکلی از­اعتماد­به نفس پایین است، با این تفاوت که فرد خود را بالاتر از آن که هست نشان می دهد. به عبارت دیگر فرد وقتی خود را در زمینه ای ناتوان می بیند، سعی می کند با بزرگ و توانا جلوه دادن خود، نظر دیگران را جلب کند.

این افراد هم مانند کسانی که­اعتماد­به نفس پایین دارند، به گرفتن تأیید دیگران محتاج اند و ارزش خود را از بیرون می گیرند. در نتیجه، طوری رفتار می کنند که گویی از­اعتماد­به نفس بالایی برخوردارند و این­اعتماد­به نفس از توانایی های آنان ناشی شده است.

رفتار افرادی که­اعتماد­به نفس­کاذب­بالا دارند نشان می دهد­اعتماد­به نفس بالایی دارند در حالی که اعتمادی که آنان به خود دارند واقعی نیست. فرد ممکن است داستان سرایی کند و چیزهایی درباره ی خودش بگوید که مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. شاید اطرافیان تصور کنند­اعتماد­به نفس فرد خیلی بالاست، در صورتی که این گونه نیست و فقط رفتار او این طور نشان می دهد.

­

­

اعتماد به‌‌ نفس­مثل شمشیری دولبه است که اگر درست استفاده نشود، به­اعتماد­به‌‌ نفس­کاذب­تبدیل شده و به‌جای اینکه کمک‌تان کند، به ضررتان کار خواهد کرد.

اینکه اعتماد‌ به‌ نفس کجا می‌تواند خوب باشد و کجا بد، تشخیصش با شماست.

برای همین موضوع، تصمیم گرفتیم در مقاله‌ی حاضر به این پرسش پاسخ دهیم که مرز باریک بین اعتماد‌ به‌‌ نفس و­اعتماد­به‌‌ نفسِ­کاذب­کجاست

­

خیلی از ما با این تصور غلط زندگی می‌کنیم که کار دنیا بدون وجود شخص ما لنگ می‌ماند. مثلا فکر می‌کنیم اگر از شغل‌مان دست بکشیم، شرکتی که برایش کار می‌کنیم، وَرشکست خواهد شد یا اگر رابطه‌ای را به هم بزنیم، طرف مقابل از ناراحتی قطع رابطه با ما جان خواهد داد.

اما این قبیل افکار فقط خیالی باطل است که هرگز اتفاق نمی‌افتد. البته که پذیرفتنش آسان نیست، اما مطمئن باشید اگر از شغل‌تان دست بکشید، خیلی راحت یک‌ نفر دیگر را به‌جای شما می‌نشانند، یا اگر رابطه‌تان را با کسی قطع کنید، طرف مقابل بدون شما هم می‌تواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد.

­

مقاله مرتبط:اعتماد به نفس چیست؟

­

اغلب‌مان نمی‌توانیم درک کنیم که شکست، خالی از­موفقیت­نیست. بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر فروتنی نشان دهند، یعنی­اعتماد­به‌ نفس ندارند. درحالی که اصلا چنین چیزی نیست،

بلکه فروتنی یک جهش بزرگ به سمت­اعتماد­به‌ نفس است. پس هر وقت در رقابتی شرکت می‌کنید، یادتان نرود شاید شما بازنده‌ی میدان باشید. با این طرز فکر می‌توانید بدون اینکه تسلیم فشارهای روانی شوید به رقابت‌تان ادامه دهید.

­

در هر صورت، خیلی خوب است که رویکرد مثبت داشته باشید چون کمک‌تان می‌کند، اما با مثبت‌اندیشی بیش از حد فقط خودتان را گول می‌زنید.

­

اعتماد به نفس کاذب

­

زمانیکه والدین بی دلیل و بیش از اندازه و در زمان نامناسب تشویقمان کنند و یا به عنوان مثال برای انجام دادن وظایف عادی ما، هدایای بزرگ و فوق العاده تهیه می‌کنند! با فعال شدن مسئله خود بزرگ بینی در درونمان، تنها نقاط قوت خود و نقاط ضعف سایرین را می‌بینیم و دچار خودشیفتگی می‌شویم.

احتمالاً بسیاری از ما کم و بیش در بخش یا بخش‌هایی از زندگی دچار این اختلال هستیم. زمانیکه دچار این مسئله هستیم مسلماً قادر به برقراری ارتباط سالم با دیگران نیز نخواهیم بود. ارتباط بر بستری از نیاز و رفع نیاز شکل می‌گیرد و زمانیکه ما نسبت به وضعیت خودمان واقع بین نباشیم قادر به برقراری ارتباط مناسب نیز نیستیم! چراکه غالباً انتظارات و توقعات بیش از اندازه ای از سایرین داریم که مانع ارتباط صحیح خواهد شد.

این اختلال دشواری های زیادی را در روابط بین فردی خصوصا زناشوئی ایجاد می‌کند چون فرد خودشیفته همیشه حق به جانب است و دنیا باید بر محور او بچرخد و ابر و باد و مه و خورشید به خاطر او در فعالیت باشند!

­

مقاله مرتبط: با این 7 را بمب اعتماد به نفس شوید

­

با این ویژگیها به خود حق می‌دهد که با دیگران مثل یک ابزار برخورد کند چون فکر می‌کند که از همه بالاتر است.

افرادی که با انسانهای خودشیفته رابطه تنگاتنگ دارند باید توجه کنند که اگر از طرف این افراد مورد ملامت و یا عیب و ایرادگیری قرار بگیرند، نباید به آن اهمیت زیادی بدهند. این عیب گیری‌ها و سرزنش‌ها مربوط به جهان بینی و دیدگاه‌های خاص این خود شیفتگان است.

­

اعتماد به نفس کاذب

­

یک زن و شوهر جوان خانه خود را عوض کرده بودند. یک روز خانم خانه که از پشت پنجره اطاق خود منزل همسایه را مشاهده می‌کرد، به همسرش گفت: «نمی‌دانم چرا لباسهای این همسایه که روی بند آویزان شده اینقدر کثیف است، انگار او این لباسها را با آب کثیف شست و شو می‌کند».

هر بار که این خانم از پشت پنجره این لباسهای همسایه را می‌دید این مسئله را با شوهر در میان می‌گذاشت. یک روز صبح که خانم طبق معمول به طرف پنجره رفته بود تا لباس های همسایه را مشاهده کند، با تعجب و خوشحالی به همسرش گفت: «بالاخره انگار صدای نق زدن‌های من به گوش همسایه اثر کرد، امروز لباسهایش بسیار تمیز است».

شوهرش گفت: «لباسهای او همان لباس هاست، من امروز پنجره ­اطاقمان را شُستم».

­

مقاله مرتبط: تعریف عزت نفس در اسلام

­

خود شیفتگان به خاطر عدم شست و شوی پنجره دیدگاه خودشان همه چیز دیگران را تیره و تار می‌بینند. آنها برای پر کردن خلاء­اعتماد­به نفس خود تمام تلاش و کوشش خود را می‌کنند تا به دیگران بقبولانند که چقدر مهم هستند.
­

­

امتیاز :


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 مهر 1396 | 10:28 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2101

روانشناسی رنگ ها


­

روان شناسی رنگها­یکی از مبحث های بسیار شیرین و دلچسب در روان شناسی می باشد.بشر از آغاز آفرینش به­رنگها­آشنایی پیدا میکند و از میان­رنگهارنگ آبی تیره و زرد از جــمله رنگ های آشنا برای آن می باشد منظور من از این­رنگها­رنگ هایی است که کار و فعالیت به آنها شروع و ختم می شود.


در هنر درمانی رنگ ها در ارتباط با احساس فرد هستند و روی وضعیت جسمی و ذهنی او تاثیر می گذارند.

تحقیقات نشان داده است کسانی که به دنبال­رنگ قرمز­هستند در اثر این رنگ ضربان قلب افزایش پیدا می کند و منجر به افزایش آدرنالین در جریان خون می شود..


­

در رابطه با اثرات روانی رنگ ها آن ها را به دو دسته تقسیم می کنیم:

رنگ های گرم و رنگ های سرد:

رنگ های گرم مثل قرمز، زرد و نارنجی باعث ایجاد احساساتی چون آسایش و خصومت و عصبانیت می شود.

رنگ های سرد مثل سبز، آبی و بنفش احساس­آرامش­و به همان اندازه احساس غم و ناراحتی ایجاد می کند.روانشناسی رنگ های سرد

­

اگر می خواهید­خلاقیت­داشته باشید و به سیناپس های مغزی کمک کرده باشید از رنگ بنفش استفاده کنید.

­

بنفش با ترکیب آبی و بنفش بین احساس­آرامش­و­انگیزش­که مشوق­خلاقیت­هستند تعادل ایجاد می کند. بنفش روشن در محیط­آرامش­ایجاد می کند و تنش را از بین می برد. استفاده از این رنگ در فضای خانه و دفتر کار عالی است.

اگر به دنبال یک محیط آرام هستید از رنگ های سبز یا آبی استفاده کنید. این رنگ های سرد آرام بخش هستند.

­

مقاله مرتبط:روانشناسی شخصیت

­

از نظر علمی ثابت شده است که چشم ها مستقیما روی­رنگ سبز­با شبکیه متمرکز می شود و این باعث می شود به ماهیچه های چشم کمتر فشار بیاید.

از­رنگ آبی­در اتاق های پر رفت و آمد و اتاق هایی که ساعات زیادی را در آن می گذرانید استفاده کنید. رنگ آرام بخش آبی سرعت تنفس و فشار خون را کاهش می دهد. اتاق خواب بهترین مکان برای استفاده از این رنگ آرام بخش است.


­

روانشناسی رنگ های گرم

­

روانشناسی رنگ های گرم

­

اگر می خواهید فضایی پر شور و هیجان ایجاد کنید یا اشتهای میهمان ها را بالا ببرید از رنگ های زرد و نارنجی استفاده کنید.

­

این رنگ ها با غذا در ارتباط هستند و باعث می شوند شکم تان به غرغر بیفتد. به همین دلیل رستوران ها بیشتر از این رنگ ها استفاده می کنند.

در استفاده از این رنگ ها باید بسیار مراقب باشید زیرا رنگ های زرد و نارنجی نور زیادی را منعکس می کنند و چشم را تحریک می کنند. در نتیجه منجر به ناراحتی چشم ها می شوند. اگر رژیم دارید و کالری غذاها را محاسبه می کنید شاید دلتان نخواهد که از این رنگ ها در آشپزخانه خود به کار ببرید.

­

مقاله مرتبط:اسرار قدرت ضمیر ناخودآگاه


رنگ سیاه

کسانی که­رنگ سیاه­را دوست دارند، افرادی کمال طلب، پر رمز و راز و شیک پوش هستند. این افراد گاه خسته و افسرده اند و از وضعیت موجود راضی نیستند. افرادی که به­رنگ سیاه­علاقه دارند، حتی زمانی که در بین جمع زیادی از دوستان و آشنایان هستند، احساس تنهایی می کنند. آن ها افکاری فلسفی دارند و دوست دارند تنها باشند. این افراد معمولاً از پنهان کردن امور و مخفی نگه داشتن اطلاعات لذت می برند، هرچند ممکن است این اطلاعات بی اهمیت باشند.رنگ سبز

فرد­تحت تأثیر این رنگ، احساس سلامتی می کنند. آن ها دروقت گذاشتن برای دیگران و خوبی کردن به آن ها، بسیار سخاوتمند هستند و جهان را برای دیگران تبدیل به یک فضای زیبا می کنند. کسانی که­رنگ سبز­را انتخاب می کنند، از لحاظ شخصیتی افراد کامل و مثبتی هستند و مشکلات شخصیتی کمتری دارند.

علاقه مندان به این رنگ می خواهند عقاید خود را به کرسی بنشانند. آن ها برای خود مقام بالایی قائل اند و به دیگران پند و اندرز می دهند. علاقه مندان به رنگ سبز، در رابطه با مسائلی که برایشان مهم است، سرسخت هستند و اراده و پشتکار زیادی دارند. کارهای این افراد اغلب بلندپروازانه و به نفع مردم است، ولی گاه نسبت به دیگران بسیار ایرادگیر می شوند و آن ها را به شدت مورد انتقاد قرار می دهند.

قرار گرفتن در میان­رنگ سبز­یا استفاده از وسایل سبز رنگ، به تقویت حافظه کمک می کند و از طرف دیگر زیاده روی در استفاده از این رنگ، فراموش کردن خاطرات تلخ را دشوار می کند.


­

رنگ قرمز

رنگ قرمز

این نشانه آرزوی زیاد برای تمام چیزهایی است که در­زندگی­و تجربه به دست می آورد البته رنگ سرخ نبض را سریع تنفس را بیشتر کرده وفشار خون را بالا می برد وبیان گر نیروی حیاتی نیز می باشد که شامل اراده برای پــــیروزی شور وشوق درزندگی یعنی شور وشوق بیشتر در فعالیت های­زندگیمــــی شود سرخ باوران مایلند که درزندگی فعالیت های شان بر جنب وجوش باشد یعنی درتمام امور زنگی یک­شخصیت­فعال و اکتیو باشند.رنگ خاکستری

رنگ خاکستری

خاکستری رنگی است تقریبا خنثی نه اخطراب آور است ونه آرام بخش خاکستری باوران انسان هـــــــای هستند کا ملا بی تفاوت در امور­زندگیوهمچنین گوشه گیر هستند در فعالیت های روز مره­زندگی­وامور مشارکتی فعالیت شان بسیار کم بوده علی الخصوص در امور تصـمیم گیری در خصوص یک مـوضــوع بی تـفاوت میباشند. گوشه گیری ، عد م فعالیت ، وبی تفاوتـی از خصوصیات رفـتاری این گروه مـی باشد.رنگ زرد

رنگ زرد

رنگ روشنی و شادمانی است و نشانه تسکین خاطر است زرد باوران همیشه در جستجوی پیشرفت و ترقی می باشند و همیشه به دنبال چیزهای تازه و به فکر تحول و ترقی می باشند /کسانیکه­رنگ زرد­را انتخاب کرده اند می خواهند به مقامهای بلند دست پیدا کنند و مورد احترام زیاد دیگران قرار بگیرند و این کاملا بر خلاف سبزباوران است که نشانه غرور وبردباری است .

زرد گرایان هرکز ارام و قرار ندارند وهمیشه برای رسیدن به بلــند پروازی های خود دایم در تکاپو وتـلاش هستند.رنگ آبی

Image result for blue color

­

دوستداران­رنگ آبی­به دنبال­آرامش­و نظم در­زندگی­هستند و برای صداقت و وفاداری دیگران، بسیار اهمیت می دهند. برای دوستداران­رنگ آبی­که در جست و جوی لذت و رؤیا هستند، آبی آسمانی بسیار جذاب است، در حالی که آبی دریا برای آن هاجدی بودن و­زندگی­را به یاد می آورد.

از ویژگی های علاقه مندان به رنگ آبی، صمیمیت، وفاداری، عفت و اعتماد است. دوستداران­رنگ آبی­مهربان و درون گرا هستند. این افراد دوست دارند در یک محیط امن و به دور از اضطراب و مزاحمت باشند؛ محیطی بدون مشاجره و دعوا که در آن ارتباط افراد با یکدیگر دوستانه است. افرادی که به­رنگ آبی­علاقه دارند، با حوصله، محتاط و اهل تفکر هستند.

کسانی که رنگ مورد علاقه شان آبی است، معمولا افرادی وظیفه شناس و مسئولیت پذیر می باشند. این افراد به راحتی افکار نامنظم و به هم ریخته را از ذهن خود بیرون می کنند و رؤیاها و برنامه های خود را با نظم خاصی دنبال می کنند. علاقه به­رنگ آبی­تمایل به حساس بودن و زودرنجی را زیاد می کند.

کسانی که به این رنگ علاقه مندند، از قرار گرفتن بر سر دوراهی بیزارند و برای این افراد ناراحتی ها و دعواها بسیار استرس آور است، به همین دلیل اغلب با سیاست رفتار می کنند تا با زیبان نرم مسائل را حل کنند. افراد محتاط و اهل فکر و توجه، به­رنگ آبی­علاقه نشان می دهند و کسانی که دچار اظطراب و هیجان هستند، به این رنگ علاقه ای ندارند.صورتی

­

دوستداران رنگ­صورتی­بسیار حساس و­مهربان­و خوشرو هستند و از­آرامش­لذت می برند. آن هایی که به این رنگ علاقه دارند، بسیار صبور هستند و معمولا شکست ها، خشونت ها و دشواری های­زندگی­را تحمل می کنند و دوست دارند یک­زندگی­احساسی و عاطفی داشته باشند.جمع بندی:

­


در پایان به این نتیجه می رسیم که رنگ تأثیر بسیار زیادی در زندگی،­شخصیت­و­روحیه­افراد دارد و توجه به رنگ‌هایی که افراد ایجاد می‌کنند ما را به­روحیه­آنها راهنمایی می‌کند. در این زمینه تست‌های رنگ بسیاری است که از نظر­روانشناسی­صورت می‌گیرد که به نظر تست ترکیب رنگی نتیجهٔ دقیق تری را ایجاد می‌کند. در کل آدمی به رنگ‌ها علاقه نشان می‌دهد ور در محیط بی‌رنگ عکس العمل جالبی را نشان نمی‌دهدوبه طور کلی­رنگهادر تمام احوال و زمانها توجه انسان را جلب نموده ومی نماید. انسان می‌کوشد تا اسرار و رموز آن را بشناسد و در­زندگی­خود بکار ببردو منبع الهامات آن طبیعت است.
­
امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 مهر 1396 | 10:28 | نویسنده : مدیر | بازدید : 2287

اسرار قدرت­ذهن­ناخودآگاه


ضمیر ناخودآگاه­ذهن­چیست؟

معمای استفاده از­ضمیر­ناخودآگاهتان این است که درک کنید چقدر از­ضمیر­خودآگاهتان متفاوت است. با اینکه­ضمیر­ناخودآگاه و­ضمیر­خودآگاه هر دو در یک بدن هستند، آن‌ها کاملاً مشخصات متفاوتی دارند.

اگر همان‌طور که­ضمیر­ناخودآگاه در­رویاها­ارتباط برقرار می‌کند یک شخص دیگر با شما ارتباط برقرار می‌کرد، شما فکر می‌کردید آن مرد یا زن دیوانه هستند اما­ضمیر­ناخودآگاه شما دیوانه نیست. فقط زبانش با زبان خودآگاه فرق دارد.

شاید نتوان تعریف جامع و کامل و قابل لمسی از این موجود شگفت انگیز ارائه داد.

اما می شود گفت­ضمیر­ناخودآگاه باعث همه خوشبختی ها، آرامش ها، موفقیت ها، رسیدن ها و همچنین باعث همه بدبختی ها، استرس ها، ناموفقیت ها و نرسیدن هاست. عجب موجود قدرتمندی است نه؟!

بنا به عقیده ای، زیگموند فروید روانشناس برجسته، در اوائل قرن بیستم نخستین کسی بود که مفهوم­ضمیر­ناخودآگاه را مطرح کرد. وی عقیده داشت ذهن انسان به دو قسمت ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه تقسیم می شود که ذهن ناخودآگاه یا­ضمیر­ناخودآگاه مسئول رفتارهایی است که ما به اصطلاح می گوییم: “دست خودمان نیست!” ما نمی خواهیم زیاد وارد بحث علم روانشناسی شویم و چیزی که مهم است این است که ­دلیل این “دست خودم نیست”ها را بشناسیم و بتوانیم آنها را کنترل کنیم و دست خودمان بشود چراکه سرنوشت انسان می تواند به دست خودش باشد نه دیگران و نه روزگار!

­


­

برای اینکه با­ضمیر­ناخودآگاه بیشتر آشنا شویم، بهتر است فکر کنیم هنگام خواب یا بیداری چه کسی تنفس، گردش خون و سایر اعمال داخل بدنمان را کنترل می کند. هنگام نزدیک شدن یک شیء خطرناک به چشممان چه کسی پلکهایمان را اتوماتیک می بندد. یک مثال دیگر می زنم. زمانی که شما شروع به یادگیری رانندگی می کنید کاملا با حواس جمع و ذهن خودآگاهتان تلاش می کنید تمام نکته ها را رعایت کنید و شش دانگ به جلوی خود نگاه می کنید تا درست رانندگی کنید و شاید حتی نتوانید حرف بزنید! اما بعد از مدتی که در رانندگی مهارت پیدا کردید، به راحتی و بدون­تمرکز­میتوانید در حین رانندگی، با موبایلتان حرف بزنید یا حواستان جای دیگر باشد. چه کسی رانندگی تان را کنترل میکند؟­ضمیر­ناخودآگاه

­

مقاله مرتبط:10 راه ساده برای افزایش توانایی مغز شما


ناخودآگاه در مقابل خودآگاه

ضمیر­خودآگاه عملکردهای ارادی را کنترل می‌کند.

برای مثال من می‌توانم آگاهانه بازوی خودم را بالا و پایین ببرم. من می‌توانم به این‌طرف و آن‌طرف راه بروم. این‌ها اقدامات آگاهانه هستند.

یک نکته‌ی مهم این است که­ضمیر­خودآگاه در یک‌زمان تنها یک کار را می‌تواند انجام دهد و نمی‌تواند هم‌زمان دو کار را انجام دهد.

­

ممکن است کسی بحث کند که هم‌زمان می‌تواند مطالعه کند و تلویزیون ببیند. اگر شما واقعاً از کاری که در یک‌لحظه انجام می‌دهید آگاه شوید، خواهید دید که شما یا در حال مطالعه هستید یا در حال تماشای تلویزیون. زمانی که شما فکر می‌کنید هم‌زمان دارید هر دو کار را انجام می‌دهید در حقیقت دارید سریعاً بین این دو کار تغییر حالت می‌دهید.

بهترین راه برنامه ریزی­ضمیر­ناخودآگاه , توجه لحظه به لحظه انسان نسبت به خود است و اینکه مرتبا به خود بگوید که من با اجرای اصول تکنولوژی فکر (( انسان زیبای دیگری شده ام ))

­


­

?- اصل استفاده از­قدرت­تمرکز­(power of focus)

­

انسانی که مرتبا روی بدبختی ها و زشتی های زندگی متمرکز می شود زندگیش به قهقرا می رود و کسی که مرتبا به زیبایی های زندگی و نقاط امید بخش­تمرکز­می کند زندگیش قرین سعادت و موفقیت می شود و این خاصیت­تمرکز­است.

­

مقاله مرتبط:رازهای متقاعد کردن اطرافیان

­

?- اصل استفاده از­قدرت سوال­(power of question)

کیفیت زندگی شما را نوع سوالاتی تعیین می کند که شما از خود می پرسید?- اصل استفاده از­جملات تاکیدی­و تصدیقی مثبت

من انسان زیبای دیگری شده ام? - اصل تصویر سازی ذهنی

­

اسرار-قدرت-ذهن

­

ثروتمند ترین و­موفقترین­انسانها کسانی هستند که بیشتر و بهتر از بقیه توانسته اند در ذهن خود­خیال پروری­مثبت بکنند . بر شما باد که زیباییهای زندگی را ابتدا در ذهن خود خلق کنید و بدانید آنچه را که شما در ذهن خود تجسم (تخیل) می کنید , می توانید در دنیای واقعیت ها خلق کنید و این قدرت انسان است.

­

مقاله مرتبط:چگونه احساسات خود را کنترل کنیم؟


مراحل تمرینی

شما نیز باید با به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد مشکل، سوال یا موضوع پیش آمده به ضمیر خود کمک کنید تا بهترین پاسخ را بیابد. سعی کنید تا حد امکان بیشترین اطلاعات را در مورد موضوع موردنظر پیدا کنید و نگران یافتن راهکار یا پاسخ هم نباشید.

کاری که در این مرحله انجام می دهید، جذب اطلاعات ذهنی بیشتر است که جنبه های مختلف آن موضوع به طور جالبی شروع به بازی در مقابل یکدیگر می کنند.

­در حالت آگاهی ممکن است به احساسات پیچیده خاتمه بدهید اما­ضمیر­ناخودآگاه شروع به یافتن پاسخ ها و راهکارها می کند و خیلی زود آن را به ذهن شما می فرستد.­

پس از صرف زمان برای این کارها، اجازه دهید تا اطلاعات به دست آمده در ذهن شما بنشینند. به هیچ عنوان، برای یافتن پاسخ های فوری عجله یا هیجان نداشته باشید. فقط خاطرجمع باشید­ضمیر ناخودآگاه­شما در وقت مشخص خود پاسخ و راهکار درست را به شما ارائه خواهد داد.

این حالت زمانی به دست می آید که شما کاملا آرام هستید و به مشکل یا سوال خود فکر نمی کنید. در این حالت به طور ناگهانی فکری به ذهنتان خطور می کند و پاسخ سوال های خود را می یابید. منطق و قدرت درونیتان به شما کمک می کند تا راهکارهای مناسب که دنبال آنها بودید را پیدا کنید.قدرت­ضمیر­ناخودآگاه

­

ضمیر­خودآگاه دارای اراده است و­ضمیر­ناخودآگاه دارای قدرت. وقتی­ضمیر­خودآگاه و­ضمیر ناخودآگاه­باهم هماهنگ باشند، شما اراده‌ی قدرتمندی دارید. شما تک ذهنه می‌شوید. اما وقتی این دو در تضاد باشند اراده سست می‌شود و به‌اصطلاح شما دو ذهنه می‌شوید.

­

امتیاز : 2


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 3 مهر 1396 | 10:28 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1514

عوامل­موفقیت­در کارآفرینی


بسیاری از افکار موفق وجود داشته اند که بعد از عملی شدن پروژه ناموفق بوده اند! و چه افکار ساده ای بودند که به چه پروژه های بزرگی تبدیل شدند.

انسان های موفق در صورت ارتکاب اشتباه مسوولیت آن را می پذیرند و سعی در جبران و تغییر آن می کنند.

اگر تو تاکنون موفق نبوده اید­به این علت است که احتمالا دنبال مقصری برای مشکلاتت بوده ای!

دراینجا به 6 اصل مهم که میتونه کمک کنه­کارآفرین­موفقی باشیم اشاره می کنیم­


­

عامل­موفقیت­در­کارآفرینی­: 1) به رغم محدودیت‌هایتان برای­موفقیت­نیرو استخدام کنید.

همه محدودیت‌هایی دارند. مثلاً شاید برای تمرکز بر یک کار در یک‌زمان مشکل‌دارید، کارهای زیادی را قبول می‌کنید، از وضعیت جسمانی سالمی برخوردار هستید ولی در مورد فناوری خیلی چیزی نمی‌دانید. شاید ایده‌های بی‌نظیری دارید ولی در پیاده کردنشان ضعیف هستید. مهم نیست. هنوز هم می‌توانید با آوردن آدم‌های مناسب به تیمتان، به­موفقیت­برسید.

موفقیت درکارآفرینی

سارا به لک لی، میلیاردرِ بنیان گذارِ اسپنکس (Spanx)، می‌گوید بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که برای برطرف کردن نقطه ضعف‌هایتان در اولین فرصت که استطاعت مالی دارید دست به استخدام نیرو بزنید. موانع گذشته و سال‌های متعددِ بلاتکلیفی را با استخدام یک شریک­کسب و کار­که به شما انگیزه‌ی لازم را برای مشتاق ماندن می‌دهد یا یک نماینده‌ی فروش که محصولاتتان را به فروشگاه‌ها بفرستد،

پشت سر بگذارید. نقطه‌ی ضعفتان هرچه هست، در اسرع وقت آن را شناسایی کنید و برای برطرف کردن آن، یکی را استخدام کنید.

­

مقاله مرتبط:کارآفرینی چیست؟و کارآفرین کیست؟


­

عامل­موفقیت­در­کارآفرینی­2: بیش از آن چه فکر می‌کنید لازم است، تامین مالی کنید.

سام هاگ، که در صندوق‌های سرمایه‌گذاری پرریسک سرمایه‌گذاری می‌کند پیشنهاد می‌دهد هر موسس یا بنیان‌گذاری باید دوبرابر آن چه را فکر می‌کند لازم است تامین مالی‌کند و نیز برای زمانی دو برابر آنچه انتظار دارد برنامه‌ریزی کند. بعضی از مؤسسان کسب و کارها نگرانِ بدتر شدن اوضاع هستند، ولی همان طور که پایه گذارِ هلوساین (HelloSign)، ژوزف والا، دریافته است داشتن پول کافی به معنی رسیدن به جریان نقدی مثبت است، نه به معنی بیرون رفتن و تامین مالی جدید در جریان توسعه‌ی­کسب وکار­.

­

تامین سرمایه

­

درس مهم آن است که زمان صرف شده برای تامین مالی کردن همان زمانی است که صرف رشد شرکت‌تان نمی‌کنید. در شما وسوسه‌ی شدیدی به کم‌تر خواستن وجود دارد تا اگر به خواسته‌ی بزرگ تر خود نرسیدید نا امید نشوید، ولی به خاطر­موفقیت­شرکتتان این احساس خود را کنترل کنید. یک باره این کار را انجام بدهید، ­به‌گونه‌ای که سرمایه‌ در گردش ­واقعاً لازم—نه مقداری که فکر می‌کنید لازم دارید– را برایتان به بار بیاورد.

­

مقاله مرتبط:با این ویژگی ها به یک کارآفرین برتر تبدیل شوید

­

عامل­موفقیت­در­کارآفرینی­3: برای جلب مشتریان از ابزار درست استفاده کنید.

­

کارآفرینان موفق، به رغم وجود صدها پژوهش مختلف که به صورتِ برخط درگردش اند، می‌دانند چه ابزاری نتیجه بخش هستند. تسلیمِ بارِ سنگینِ افکار مطلق گزینه‌های موجود نشوید. بلکه، روی آن چه مالکان­کسب و کارهای موفق­باید بگویند تمرکز کنید.

­

جلب مشتری

­

من شخصاً چند ابزار را توصیه می‌کنم مثلاً Wyzowl برای خلق ویدیوهای آماده روی شبکه و ­MailChimp درصورتی که تازه پا به عرصه‌ی بازاریابی ایمیلی گذاشته‌اید. چه توصیه‌ی من را گوش کردید چه توصیه‌ی کس دیگری را، برای آن که بفهمید آیا ابزاری که به کار می‌برید بازده‌ی سرمایه‌ی قابل اطمینانی دارد یا نه، خودتان دست به بررسی و آزمایش بزنید.

­

مقاله مرتبط:کارآفرینی

­

قوانین ­موفقیت در­کارآفرینی

­

1. متعهد باشید

کارآفرینی­مهارتی است که باید یاد گرفته شود. از این رو فرد باید خود به دنبال آموختن آن برود و دل بستن به امدادهای غیبی! کمکی به او نمی کند. مهمترین اصل در یادگیری تعهد است. خود را متعهد به یادگیری اصول­کارآفرینی­کنید تا از پس این پروسه برآیید.


­

2. مشکل را پیدا و حل کنید

مطرح کردن ایده های جدید همیشه ستایش برانگیز نیست ­و ­حتی گاهی رنگ پاک کردن صورت مسئله را به خود می گیرد. یاد بگیرید که از مشکلات فرار نکنید و به جای طرح ایده ای تازه به فکر یافتن و حل و فصل مشکل موجود باشید.3. بزرگ، نو و دوباره فکر کنید

لطفاً فکر کنید! فکر کنید تا ذهنتان باز شود، تا بتوانید راحت تر از پس مشکلات برآیید. بزرگ فکر کنید تا به راحتی درجا نزنید، نو فکر کنید تا در حوزه کاری خود بدرخشید و دوباره فکر کنید تا غلط های پیشین را پاک کنید.


­

4. کار تیمی انجام دهید

­

کارتیمی

برای خود یک تیم پشتیبان قابل اعتماد دست و پا کنید. سعی کنید افرادی را عضو تیم خود کنید که ایده پرداز و راه حل دهنده باشند، نه کسانی که صرفا به توصیه های شما چشم می گویند.


­

5. بعضی جاهاتکروی کنید

در اولویت کار تیمی کسی شک ندارد، اما یک جاهایی هم هست که تنها به وجود شما نیاز است. قاطعیت، پذیرش مسوولیت ها و ارائه چشم انداز نیاز به کار تیمی ندارد و این شما هستید که باید به تنهایی درباره شان اقدام کنید.

­

مقاله مرتبط:5دلیل خوب برای کارآفرینان جهت موفقیت


اصول­موفقیت­در­کارآفرینی

بنویس من مسوول اوضاع فعلی خودم هستم، قرار نیست کسی به جای من تصمیم بگیرد. بنابراین تصمیم بگیر گذشته را فراموش و برای نخستین بار زندگی را از نو آغاز کنی.
ببین معمولا انسان ها مسوولیت ناکامی های خود را نمی پذیرند و سعی می کنند برای توجیه ناکامی خود مقصری پیدا کنند. بنابراین مشکلات بعدی پدیدار می شود و ناکامی های بعدی در انتظار آنهاست.

در حالی که انسان های موفق در صورت ارتکاب اشتباه مسوولیت آن را می پذیرند و سعی در جبران و تغییر آن می کنند. اگر تو تاکنون موفق نبوده ای به این علت است که احتمالا دنبال مقصری برای مشکلاتت بوده ای! اینطور نیست؟

– بله، من همیشه فکر می کردم رئیسم مقصر است یا چون همکار بداخلاقی دارم نمی توانم پیشرفت کنم و بعضی وقت ها هم خانوادهام را مسوول می دانستم. فکر می کردم اگر خانواده پولداری داشتم حتما موفق می شدم و بعد سعی می کردم خودم را دلداری بدهم که الان یک بحران جهانی داریم و از این نوع حرف ها.

– چون تو دیگران را مقصر در ناکامی هایت می دانستی بنابراین سعی می کردی به جای درمان درد، مسکن مصرف کنی و خودت را دلداری می دادی و حرکتی نمی کردی. حالا سوالی را یادداشت کن و جواب خودت را بنویس.

سوال: «من واقعا در زندگی دنبال چه چیزی هستم؟ من باید چه اقدامی انجام دهم؟:»

– خوب دوست دارم موفق باشم، پولدار باشم.

– بهتر است­موفقیت­را فقط در ثروت خلاصه نکنی، تو می توانی اینطور جواب بدهی «من دنبال یک شغل یا درآمد عالی، روابطی مطلوب، استقلال مالی، داشتن اندامی مناسب، بدنی سالم و قوی و … هستم.»

– آره، اینطوری خیلی کاملتر است.

– خوب پس باید همین امروز اقدام کنی.

– چه اقدامی؟ چطوری؟

– اینجا یک چمدان است که من برای تو آماده کردم. در این چمدان کتاب هایی در زمینه های تجارت، روانشناسی، فلسفه، اقتصاد،­موفقیت­شخصی، تغذیه و … گذاشتم که باید به مطالعه آنها بپردازی. البته نحوه صحیح مطالعه و برنامه ریزی برای مطالعه را هم به تو آموزش خواهم داد. الان اصل دوم را یادداشت کن.

­

­

­

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

تاريخ : 29 شهريور 1396 | 8:01 | نویسنده : مدیر | بازدید : 1897

مهارت گفتگو­در­خواستگاریشناخت به وسیله گفتگو کمکی برای افراد است تا زمینه و پایه های ازدواج موفق را پی ریزی کنند. برای رسیدن به این شناخت، لازم است هر دو طرف مهارتهای گفتگو را بیاموزند. تا دچار شناخت سطحی و احساسات زودگذر نشوند این مهارت ها عبارتند از:

اهمیت فن بیان در­خواستگاری

خواستگاری یک جلسه بین خانواده ها برای نشان دادن علاقه به ایجاد یک رابطه جدی بین پسر و دختر هر یک از خانواده هاست. در این جلسه یا جلسات خانواده ها تصمیم میگیرند که آیا پسر و دختر می توانند یک زن و شوهر خوب برای همدیگر باشند یا خیر. معمولا نظر خانواده دختر و پسر اهمیت زیادی برای سر گرفتن یک ازدواج دارد. چه­خواستگاری­سنتی باشد چه پسر و دختر از قبل با هم آشنایی داشته باشند و دلشان بخواهد که با هم زندگی مشترک تشکیل دهند, اما نقش­فن بیان­در­خواستگاری­چیست؟

از آن جا که معمولا خانواده ها برای شناخت یکدیگر و عروس یا داماد شروع به معرفی خانواده خود میکنند اینکه به بهترین نحو این معرفی را انجام دهند از اهمیت بسزایی برخوردار است. به هر حال نوع معرفی تاثیر زیادی در گرفتن جواب مثبت یا منفی خانواده ها خواهد داشت.

­

­

حتما خانواده های زیادی را می شناسید که بدلیل اینکه نتوانستند در جلسه­خواستگاری­به خوبی خود و پسر یا دخترشان را معرفی کنند شانس ازدواج آن ها را از بین برده اند. مهارت فن بیان در جنبه های مختلف زندگی ما نقش بزرگی دارد ,حتی در­خواستگاری. در زیر نکاتی را در خصوص فن بیان درخواستگاری­بیان می کنیم.

­

مقاله مرتبط:رازهای متقاعد کردن اطرافیان


در جلسه­خواستگاری­، چگونه صحبت کنیم ؟


­­­­با توجه به اهمیت گفتگو می توان از قبل سؤالات را بر روی کاغذ نوشت تا هنگام صحبت کردن، مطالب فراموش نگردد.

نکته: برخی به ضبط جلسات گفتگو به شکل صوتی و تصویری اقدام میکنند که این امر هم خالی از اشکال نیست، زیرا ممکن است در این گفتگوها برخی مسائل خصوصی خانوادگی و در مواردی اسراری ذکر شود که ضبط آنها در هر دو خانواده نگرانی هایی را ایجاد کند.


­در­خواستگاری­دروغ نگویید و اغراق نکنید

کسی که قرار است به نمایندگی خانواده صحبت کند نباید دروغ بگوید و یا در مورد عروس یا داماد اغراق کند” مشک آن است که خود ببوید” .اکثر افراد توانایی تشخیص دروغ را دارند. زیادی تعریف کردن از خانواده ی خود حس خوبی به خانواده روبرو نمی دهد و ممکن است به اصطلاح تو ذوقشان بخورد !­ازپرسیدن سوالات بی ارزش خودداری کنید

بهتر است از پرسیدن سؤالات بی ارزش و بی اهمیت مثل: رنگ و غذای مورد علاقه و ... در جلسات اولیۀ گفتگو خودداری کرد، چون در اکثر این موارد افراد سعی میکنند سلیقه های خود را شبیه به فرد مقابل بیان کنند.

­

از پرسیدن سوالات نامناسب خودداری کنید

­

نکته: البته سلیقه های افراد اهمیت دارند اما مهم این است که نگاه ها، تفکرات، باورها و ... بررسی شوند که آیا هم سو، هم جهت و هم سنخ می باشند یا نه.

­

مقاله مرتبط:چگونه با اعتمادبه نفس ­و خوب صحبت کنیم؟

­

حرف هایتان را یکی کنید

این واقعا بد است که داماد یک حرف بزند و خانواده اش حرف دیگر. سعی کنید قبل از آمدن به­خواستگاری­با هم در مورد تمامی مسائل و سوالات احتمالی خانواده عروس مثل وضعیت شغل ,مسکن, مدت زمان عقد و … صحبت کنید. در آن طرف عروس خانم هم باید بدون خجالت تمامی انتظاراتش از مرد زندگی آینده اش را با خانواده خود در میان بگذارد. مثلا خانواده عروس نگویند مادیات برای دختر ما اهمیتی ندارد در حالی که عروس خانم اصلا این اعتقاد را ندارد !
­


تمامی افراد حاضر در­خواستگاری­را معرفی کنید

اگر خانواده ها از قبل با هم آشنایی ندارند و یا افراد غریبه ای در جمع حضور دارد کسی که نماینده گفتگو در­خواستگاری­است باید حتما تمامی افراد و نسبت هایشان را معرفی کند, قبل از اینکه خانواده عروس یا داماد بخواهند که آن افراد را معرفی کند.

­


وقت­خواستگاری­را در نظر بگیرید

معمولا برای جلسات اول­خواستگاری­یک ساعت کافیست. سعی کنید زیاد از مسائل حاشیه ای صحبت نکنید و صحبت هایتان باید کوتاه و کامل باشد. اگر نیاز به صحبت بیشتری دارید با نهایت احترام درخواست جلسه دیگری کنید.خوش رو و خوش برخورد باشید.

­

مقاله مرتبط:چگونه­فن بیان قوی­داشته باشیم؛ 7 راه علمی برای جلب توجه دیگران

­باید انتظار داشت که سؤالات استاندارد، از پیش تعیین شده دارای جوابهای مشخص باشد

زیرا هر کس مطابق با ذهنیت و تصورات خود به سؤالات جواب میدهد.
ممکن است برداشت فرد مقابل از یک مفهوم، با برداشت شما از همان مفهوم مغایرت داشته باشد و عدم توجه به این نکته، در آینده مشکلاتی را ایجاد نماید. پس بهتر است در چنین مواردی قبل از طرح سؤال از فرد مقابل، در مورد این گونه مفاهیم توضیح خواسته و سپس سؤال اصلی را مطرح کنید.
نظر شما در مورد قناعت در زندگی چیست » : به عنوان مثال: قبل از این که سؤال شود
به نظرشما قناعت یعنی چه » : پرسیده شود.


­توجه کنید که هنگام جواب دادن به سؤالات حتماً باید خودتان را در موقعیت سؤال قرار دهید

و هیچ گاه پدر، مادر، برادر و خواهرتان را به جای همسرتان در موقعیت قرار ندهید.

نکته: شاید دیر آمدن پدرتان به منزل برای شما خیلی مهم نباشد و شما در مقابل آن هیچ عکس العملی نشان ندهید. ولی یقیناً در مورد همسرتان چنین نخواهد بود. ­بنابراین هنگامی که از شما پرسیده میشود اگر همسرتان دیر به منزل بیاید چه عکس العملی نشان میدهید؟ نباید همسر را جای پدر قرار داده و همان عکس العملی را که در مقابل دیر آمدن پدرتان دارید، مطرح کنید.

جوگیر نشوید

کسی که در­خواستگاری­به نمایندگی از خانواده عروس یا داماد صحبت میکند باید مراقب باشد که جو گیر نشود. وعده وعیدهایی که می داند هرگز اتفاق نمی افتد را بازگو نکند و یا جهت تلافی کردن حرف کسی از خانواده مقابل چیزی را نگوید که به آن اصلا معتقد نیست.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,